Творчі колективи
Херсонського фахового коледжу музичного мистецтва
— Симфонічний оркестр (художній керівник та диригент — заслужений працівник культури України Сірий Дмитро Андрійович);
— Хор ( художній керівник та диригент – Волгірєва Тетяна Іванівна);
— Духовий оркестр (художній керівник та диригент — Халілаєв Юсуф Ремзійович);
— Оркестр народних інструментів (художній керівник та диригент Чумаченко Олександр Валентинович);
— Оркестр української музики «Венцерада» (художній керівник та диригент — Полторак Євген Вікторович );
— Джаз-оркестр (художній керівник та диригент — Захоженко Олег Аркадійович);
— Джазовий вокальний ансамбль «CHROMATONIX» (художній керівник — Голдаковський Олег Володимирович)
— Камерний оркестр Art (художній керівник та диригент — Євнопулос Юрій Єгорович);
— Ансамбль скрипалів (художній керівник — Захоженко Ольга Валеріївна);
— Ансамбль бандуристів (художній керівник — заслужений працівник культури України Мазур Наталя Петрівна);
— Струнний квартет (художній керівник — Дробот Наталя Сергіївна);
— Вокальний ансамбль «Мак» (художній керівник — Гуменна Марина Валеріївна).
Всі творчі колективи, як і коледж музичного мистецтва в цілому, ведуть активну концертну роботу з пропаганди класичної і народної музики та є базою для виховання майбутніх артистів і керівників оркестрів, ансамблів, хорів.
Симфонічний оркестр.

Історія симфонічного оркестру розпочинає свій відлік з 1906 року. Колектив створив і першим очолив директор училища Я.В.Дюмін.
У різні періоди симфонічним оркестром керували яскраві музиканти: В.П.Вдовенко, Л.Л.Дзевіонтковський, Д.П.Батраков, Г.А.Вазін, В.І.Міняєв, О.В.Дрель. під керівництвом Г.А.Вазіна – чуйного майстра диригентської справи – симфонічний оркестр ХМУ здобував перемоги на республіканських оглядах-конкурсах учбових закладів Міністерства культури УРСР у 1976 — 1977 рр.





Понад 20 років художнім керівником і диригентом є талановитий і натхнений музикант Дмитро Анндрійович Сірий, який за свою роботу у 2009 році удостоєний звання заслужений працівник культури України.
Симфонічний оркестр. Диригент та художній керівник Сірий Д.А. 2008р.
Хор
Історія хорового колективу училища розпочинається в 1906 році. Хор організував на базі зимово-регентських курсів і першим очолив директор ХМУ Я.В.Дюмін. Колектив працював до 1917 року.
У 20-ті роки хоровий колектив був відроджений.
У 30-ті роки керівником хорової капели працював П.Г.Стеценко, брат відомого українського композитора К.Г.Стеценка.
Після трагічної загибелі П.Г.Стеценка до 1941 року хором керувала В.В.Ніколаєвська.
У повоєнні роки колектив очолював М.В.Алєйніков (директор училища). Саме під його керівництвом в 1953 році хор ХМУ взяв участь у першому республіканському фестивалі молоді України в м. Києві, де став лауреатом, посівши ІІІ місце серед хорових колективів республіки. Як переможець республіканського огляду хорових колективів музичних училищ України в 1957 р., хор ХМУ був удостоєний права почесного виступу на могилі Т.Г.Шевченка в м. Каневі..


У 60-70-ті роки хором ХМУ керували: І.К.Шарапов, Н.Б.Фіздель(близько 20-ти років), В.М.Мілютіна, Ю.В.Чорний, директор ХМУ В.І.Кузнєцов.


З 1981р. незмінним художнім керівником і диригентом колективу протягом 20-ти років був Ю.М.Зимовець. На чолі з Ю.М.Зимовцем у 1993 році хор училища став дипломантом конкурсу хорових колективів ім. М.Леонтовича (м.Київ).

У 2001р. колектив очолила О.В.Климова. Під її керівництвом хор став дипломантом Всеукраїнського фестивалю духовного піснеспіву «Від Різдва до Різдва» (м.Дніпропетровськ, 2007).

З 2010 року художнім керівником і диригентом хору є Тетяна Іванівна Волгірєва. Хормейстер — Степен Павлович Галуненко.
Оркестр духових інструментів.
Вперше оркестр духових інструментів організував на базі капельмейстерських курсів ХМУ С.Х.Векслер, викладач духових інструментів, у далекі дореволюційні роки.
Колектив був відроджений у повоєнні роки, оркестром керували Л.Л.Дзевіонтковський, а згодом – Б.Я.Осипенко.


З середини 70-х років до 1993 року, до останніх днів свого життя, близько 20 років незмінно диригентом і керівником оркестру був О.М.Мілютін.

За диригентським пультом його змінив Є.П.Довбиш, а згодом, до 2007 року оркестр очолював заслужений діяч мистецтв Бурятії, військовий диригент – М.І.Лисенко. Він продовжив кращі традиції оркестру, піднявши його на новий яскравий рівень. Талант М.І.Лисенка забезпечив постійний успіх виступів оркестру духових інструментів ХМУ. Двічі виїджав з оркестром у м.Київ, де представляв Херсонську область у творчих звітах.

Естафету керуванням колективом прийняв Д.Я.Кратасюк.

Нині художнім керівником та диригентом духового оркестру є Юсуф Ремзійович Халілаєв.
Щорічно духовий оркестр бере участь у міських заходах, парадах. Виїжджає з концертами по області. У репертуарі оркестру твори різних стилів: від класики і романтики до обробок народних пісень, джазу і музики ХХст.
Духовий оркестр під керівництвом Ю.Р.ХалілаєваОглядаючись на 100-річну історію, можна з впевненістю сказати, що колектив духового оркестру Херсонського музичного училища з гідністю продовжує традиції своїх викладачів та має чудові перспективи розвитку і вдосконалення.
Оркестр народних інструментів.
Оркестр народних інструментів створив у 30-ті роки О.І.Самцов (тоді директор училища), з відкриттям відділу народних інструментів. Самцов О.І. очолював цей колектив до 1941 року (до початку війни). “… Добре враження справляє оркестр народних інструментів, учасники якого набули значної музичної культури і виконують дуже складні твори “- писала газета “ Наддніпрянська правда “ від 13 січня 1937р. На сторінках преси знаходимо й свідчення про неабияку популярність “народної“ спеціалізації .
Зберігалась афіша звітного концерту музичного училища 1937 року, де О. І. Самцов диригував оркестром народних інструментів.

У повоєнний період оркестром народних інструментів керували В.С.Гапон., П.В.Вдовенко, пізніше, з 1955 по 1962 роки (поперемінно) — І.Г.Курлян та Б.З Сердюк.
З 1963 по 1997 до останніх років свого життя незмінним художнім керівником та диригентом був В.І.Герасименко.

З 1997 по 2000 оркестр очолював В.В.Жеронкін, потім з 2000 – 2002рр. – В.С.Бендюг.


З 2002 художнім керівником та диригентом є Костянтин Валерійович Петров.
З 2012 художнім керівником та диригентом є Олександр Валентинович Чумаченко.
Художній керівник та диригент оркестру народних інструментів Петров К.В.
Оркестр народної музики «Венцерада».
Оркестр був створений після проголошення незалежності України у 1991 році. Всі ці роки його незмінним керівником є заслужений працівник культури України Віктор Іванович Кисіль – фахівець своєї справи, який безмірно закоханий в українську музику.
Фольклорний ансамбль «Венцерада» під керівництвом В. І. Кисіля став лауреатом I Всеукраїнського конкурсу фольклорних ансамблів серед навчальних закладів Міністерства культури України.
З 2021 року художнім керівником та диригентом оркестру народної музики «Венцерада» став Полторак Євген Вікторович.
https://www.youtube.com/watch?v=qnPdtvaz2Gk
https://www.youtube.com/watch?v=LAFBCvYLgCE
Камерний оркестр «Art»

Оркестр був створений у ХМУ в 1987 році. Всі ці роки його незмінним художнім керівником і диригентом є Юрій Єгорович Євнопулос – чудовий музикант і викладач.
Оркестр і сьогодні вражає слухачів своєю майстерністю та професіоналізмом. Програми цього колективу охоплюють широкий спектр стилів від старовинної музики до сучасної, обробки народних пісень, джазових п’єс, автор яких є Ю.Є.Євнопулос.
З великим творчим натхненням з цим колективом працюють викладачі-солісти ХМУ та кращі студенти училища.
Джаз-оркестр (Біг-бенд)
Біг-бенд Херсонського музичного училища, на репетиціях якого опановуються основи джазової манери гри та імпровізація.
Перший біг-бенд Херсонського музичного училища виник в 60-ті роки під керівництвом О.І.Моісеєнка, викладача з класу контрабасу, який був чудовим музикантом, аранжувальником і цікавою творчою особистістю.

Згодом його роботу з бендом продовжив О.М.Мілютін, музикант високого рівня, диригент і викладач по класу труби відділу духових та ударних інструментів, який працював з колективом майже 10 років.
Після 10-річної перерви, у 1986 році було вирішено знову, організувати біг-бенд, яким керував В.В.Шаповаленко протягом 16 років. І у цьому ж році цей колектив в Республіканському конкурсі – огляді естрадно – джазових колективів серед учбових закладів Міністерства культури (музичних училищ та консерваторій) зайняв почесне 2 місце.
Оркестри під керівництвом В.В.Шаповаленка завжди були першими серед багатьох джазових колективів СРСР і переможцями різних Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів та фестивалів. Так, на Всеукраїнському конкурсі естрадного та джазового виконавства серед колективів учбових закладів Міністерства культури України зайняли друге місце, на Першому міжнародному фестивалі джазової музики ім.Л.О. Утьосова – 1990р (Южний).
Джаз Бэнд п/у В.В.Шаповаленко-Blues 1996 г. Сцена Музучилища. Анатолий Вячеславов-саксофон альт, Александр Замороко-саксофон альт, Дмитрий Кремёнов-фортепиано, Геннадий Кучма-гитара, Игорь Кокайчук-ударные, Юрий Евнопулос-контрабасс. https://youtu.be/BVixmu5_0MM
З 2002 року керівником біг – бенду став Анатолій Іванович Шумейко — викладач, саксофоніст, аранжувальник.
Джаз-бенд. Художній керівник Шумейко А.І.У 2004 р. цей колектив зайняв перші місця на Міжнародному джазовому фестивалі в м.Одеса (с.Южний) та на Всеукраїнському джазовому фестивалі серед музичних закладів України у м.Донецьк, 2007р.
З 2009 року студентським біг-бендом керував Ситник Денис Андрійович.
У 2011 році біг-бенд під його керівництвом став лауреатом Одеського джазового конкурсу ім. Р.Кобанченко. У 2012 році — здобув гран-прі на фестивалі-конкурсі «Jazz і юність».
Студентський біг-бенд виступає в багатьох концертах училища, а також бере участь в різних конкурсах та джазових фестивалях .
З 2014 року біг-бенд Херсонського музичного училища очолює заслужений працівник культури України Віталій Васильович Шаповаленко.
Іспит. Грає Джаз-Бенд Херсонского музичного училища. Диригує випускниця Юлія Філімонова.
https://youtu.be/gHvd7dgs9IQ?list=PLtEInUSEd6ih6PtJbEComlZQGEFXMAIVG
З 2021 року художній керівник та диригент дзазового оркестру є Захоженко Олег Аркадійович.
https://www.youtube.com/watch?v=onsJvIif8tA
Джазовий вокальний ансамбль «CHROMATONIX»
У 2011 році О.В.Голдаковським був створений джазовий вокальний ансамбль «Chromatonix». Ансамбль виступає в багатьох концертах училища, а також бере участь в різних конкурсах та джазових фестивалях.
2017 — Джазовий вокальний ансамбль «CHROMATONIX» отримав Диплом
Лауреата на ХІІІ Джазовому конкурсі пам´яті Ростислава Кобанченка
(м.Одеса).
Хроматоникс (junior)- I Got Rythm Державний іспит 2018р. https://youtu.be/CiLgnvMKJV0?list=PLtEInUSEd6ih6PtJbEComlZQGEFXMAIVG
2017 — ГРАН-ПРІ на ІІ Всеукраїнському конкурсі молодих джазових виконавців «Джаз-палітра 2017» (м.Черкаси).
2017 — ЗОЛОТИЙ ДИПЛОМ на ІІ Всеукраїнському відкритому конкурсі молодих джазових виконавців «PerformanceJAZZ 2017» (м.Миколаїв).
Хроматоникс — Bote Державний іспит 2018р. https://youtu.be/K-9WATwcyo0?list=PLtEInUSEd6ih6PtJbEComlZQGEFXMAIVG
Хроматоникс — Revelations 2021р. Концерт пам’яті видатного Херсонського джазмена, диригента та засновника Херсонського PSP BIG-BANDа Віталія Васильовича Шаповаленка. https://youtu.be/H93vTCcczqo?list=PLtEInUSEd6ih6PtJbEComlZQGEFXMAIVG
Ансамбль бандуристів
Ансамбль бандуристів. Художній керівник Мазур Н.П. — заслужений працівник культури України В 1990 році Наталія Петрівна Мазур створила і ансамбль бандуристів, який приймає активну участь у всіх концертних заходах училища, а також міста та області.
Під керівництвом Мазур Н. П. ансамбль бандуристів став переможцем Регіональних та Всеукраїнських конкурсів та фестивалів: в 1998 році ансамбль зайняв III місце в Регіональному конкурсі виконавців на народних інструментах серед учнів музичних училищ Півдня – Сходу (м. Запоріжжя). В 1999р. був нагороджений дипломом III ступеню в Регіональному конкурсі студентів музичних училищ.
В 2003 році зведений ансамбль бандуристів «Чарівні струни» став лауреатом III ступеню Першого Всеукраїнського конкурсу кобзарського мистецтва (м. Миколаїв); в 2004р. – лауреатом I ступеню VII Всеукраїнського фестивалю «Дзвени, бандура». В цьому ж році ансамблю була присвоєна стипендія міського голови в галузі культури і мистецтва.
У 2005 році ансамбль стає постійним учасником щорічного фестивалю «Таврійські зустрічі», який проходить на березі Чорного моря в с. Залізний порт.
Концерт до 100-річчя Херсонського музичного училища. Ансамбль бандуристів. Художній керівник — заслужений працівник культури України М.П.Мазур
Ансамбль скрипалів

Талановита скрипалька – Валентина Володимирівна Кратасюк з 2004 року очолює студентський ансамбль скрипалів, який є одним з провідних творчих колективів ХМУ.
Колектив є одним з провідних творчих колективів ХМУ та незмінним учасником концертів Херсонського музичного училища.
Струнний квартет
Струнний квартет. Художній керівник Дробот Н.С.
Великий успіх має студентський квартет, який створила Наталія Сергіївна Дробот. Цей камерний колектив став лауреатом III премії I Всеукраїнського конкурсу камерних ансамблів у м.Житомирі (2005р.) та лауреатом Міжнародного конкурсу у м.Маріуполь (2006р).Струнний квартет. Художній керівник Шевелюк О.К. 14.10.2014р.
Вокальний ансамбль
Майже 20 років (з 1981 по 2000) керувала вокальним ансамблем училища Валентина Макарівна Мілютіна .
Вокальний ансамбль під керівництвом В.М.МілютіноїКонцертні виступи вокального ансамблю під керівництвом Мілютіної В.М. були широко відомі в місті та області. Вокальний ансамбль постійно брав участь в урочистих концертах обласного та міського рівнів. В 1987 р. цей колектив зайняв І місце в конкурсі естрадних колективів навчальних музичних закладів України і виступив в заключному концерті в м. Києві.
З 2001 по 2007 рік керівництво вокальним ансамблем взяла на себе Волгірєва Тетяна Іванівна, а з 2007 по 2014 рік вокальним ансамблем керувала Крекніна Катерина Володимирівна.
З 2014 року художнім керівником вокального ансамблю є Оксана Георгіївна Мороз.
Вокальний ансамбль. Художній керівник — Мороз О.Г.